Dobre Ręce

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Przekaż dzieciom swój 1% | KRS 0000219000

Stowarzyszenie “Dobre ręce”
ul. 11 Listopada 5, 42-500 Będzin
tel. /32/ 761 82 54, +48 661 522 511
e-mail: stowarzyszenie@dobrerece.pl
Nr konta: Sanandaj PKO BP 54 1020 2498 0000 8002 0146 0757

  • Jesteśmy razem... Film dokumentujący działalność Stowarzyszenia "Dobre ręce"

Nasz 20-ty projekt Erasmus+

3

„Fields of smog” to tytuł projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie „Dobre Ręce” w dniach 2-10 czerwca w Poroninie w ramach Programu Unii Europejskiej – Erasmus+.
Głównym działaniem w projekcie jest międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski – III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Będzinie reprezentującej Stowarzyszenie „Dobre Ręce” oraz młodzieży reprezentującej organizacje partnerskie z Rumunii – Asociatia 21st Greentury oraz z Bułgarii – Ecoworld Rhodopes ( w sumie 39 uczestników).

 

 

Projekt jest odpowiedzią na ciągle istniejący i pogłębiający się problem smogu. W trakcie 9-dniowych warsztatów edukacyjnych zgłębiamy temat smogu, zdobywamy nowe umiejętności i narzędzia do walki z tym zjawiskiem. Co więcej, wyraziliśmy nasze wartości poprzez zbieranie śmieci na ulicach Zakopanego, organizując happening ekologiczny, podczas którego uczestnicy promowali postawy ekologiczne oraz zachęcali lokalną społeczność oraz turystów Zakopanego do skupienia większej uwagi na jakości powietrza oraz środowiska naturalnego oraz sadząc symboliczne drzewo.

Nasz projekt wspiera proces zwiększania świadomości osób młodych na temat smogu i zagrożeń z nim związanych. Podczas warsztatów i spotkań o charakterze edukacyjnym zdobywamy wiedzę i tworzymy materiały o charakterze edukacyjnym m.in. krótkie filmy promujące postawy proekologiczne, plakaty, wydarzenie online projektu.

Partnerzy z Rumunii i Bułgarii są pod ogromnym wrażeniem piękna Małopolski. W trakcie działań odwiedziliśmy Zakopane, Bochnię i Bocheńską Kopalnię Soli, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN oraz Muzeum Tatrzańskie. Mieliśmy również okazję spotkać się ze Starostą Bocheńskim Panem Adamem Korta oraz Panią Beatą Maciaś Doradcą ds. klimatu i środowiska, którzy przybliżyli nam działania proekologiczne realizowane przez Bocheńskie Starostwo Powiatowe i lokalne samorządy.

Realizację projektu koordynuje Prezes Stowarzyszenia „Dobre Ręce” – Halina Wesołowska, warsztaty prowadzi doświadczona trenerka młodzieżowa i aktywista społeczna Kamila Fąferek, a naszą grupę młodzieży gości wspaniała Willa Austryjok w Poroninie.

We are at local media! O projekcie Stowarzyszenia „Fields of Smog” #erasmusplus #erasmus+ napisały lokalne media

https://podhale24.pl/szkola/artykul/92054/Erasmus+_quotFields_of_Smogquot_w_Poroninie.html?fbclid=IwAR1o92XUtCVchmvCw4HWwmHHyrXrrFG2kwB6X6mvbdg

Zapraszamy do odwiedzin wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/stowarzyszenie.dobre.rece

https://facebook.com/events/s/fields-of-smog/813492723699953/

konta Stowarzyszenia na Instagramie:

https://instagram.com/dobrerece_pl?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

oficjalnego konta Stowaryszenia na YouTube

https://www.youtube.com/results?search_query=stowarzyszenie+dobre+r%C4%99ce

W powyższych linkach filmy, rolki, wywiady, relacje, zdjęcia.

24567

12.06.2023