Dobre Ręce

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Przekaż dzieciom swój 1% | KRS 0000219000

Stowarzyszenie “Dobre ręce”
ul. 11 Listopada 5, 42-500 Będzin
tel. /32/ 761 82 54, +48 661 522 511
e-mail: stowarzyszenie@dobrerece.pl
Nr konta: PKO BP 54 1020 2498 0000 8002 0146 0757

  • Jesteśmy razem... Film dokumentujący działalność Stowarzyszenia "Dobre ręce"

Twórczość ze szkolnej ławy

konkurs3

Stowarzyszenie „Dobre ręce” we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Będzinie przeprowadziło w br. XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Twórczość ze szkolnej ławy”.

Pomysłodawcą konkursu i jego organizatorem przez 30 lat był poeta Jacek Golonka, a Stowarzyszenie było od wielu lat współorganizatorem.

Tegoroczna, wznowiona edycja adresowana była do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, klas drugich i trzecich gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. Nadesłane prace były oceniane w dwóch kategoriach: tekst prozą/wiersz, a także w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum/szkoła ponadpodstawowa. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, prezentując niepublikowany wcześniej tekst prozatorski lub trzy wiersze.

Wysoki poziom nadesłanych prac oceniany był przez jury pod przewodnictwem Jacka Golonki.konkurs1

Wyniki konkursu „Twórczość ze szkolnej ławy” przedstawiają się następująco:

KATEGORIA POEZJA, SZKOŁA PODSTAWOWA, GIMNAZJUM:
1. Julia Płonka (Katolickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami gimnazjalnymi w Dąbrowie Górniczej)
1. Julia Matura (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach)
2. Aleksandra Kruszewska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku)
2. Aleksandra Żółwińska (Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie)
2. Emilia Szwedzińska (Gimnazjum nr 9 w Dąbrowie Górniczej)
3. Szymon Góral (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi)
3. Wiktoria Korzeb (Szkoła Podstawowa im. marszałka J. Piłsudskiego w Psarach)
Wyróżnienie Sonia Frukacz (Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie)

KATEGORIA POEZJA, SZKOŁA PONADPODSTAWOWA:
1. Adam Lamch (Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie)
1. Julia Bacior (Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie
2. Dominika Krajniewska (Katolickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami gimnazjalnymi w Dąbrowie Górniczej)
3. Jakub Kowalski (I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej)
3. Daniel Szkoda (V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej)
3. Maciej Burzyk (III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Będzinie)
wyróżnienie Hanna Pniak (Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku)

KATEGORIA PROZA, SZKOŁA PODSTAWOWA, GIMNAZJUM:
1. Filip Kirow (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi)
2. Karolina Palka (Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Psarach)
2. Maja Polaszek (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie)
3. Karol Palermo (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie)
3. Julia Kasprzak (Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej)
3. Agnieszka Ruszkiewicz (Społeczne Gimnazjum 101 w Olsztynie)
wyróżnienie Weronika Haczyk (Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana w Będzinie)
wyróżnienie Zuzanna Sułek (Gimnazjum nr 1 im. Jana Dormana w Będzinie)
wyróżnienie Julia Grzeszczyk (Gimnazjum nr 9 przy Szkole Podstawowej nr 22 im. M. Curie-Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej)
wyróżnienie Marlena Sadowska (Gimnazjum nr 9 przy Szkole Podstawowej nr 22 im. M. Curie-Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej)
wyróżnienie Jakub Magierek Gimnazjum nr 9 przy Szkole Podstawowej nr 22 im. M. Curie-Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej
wyróżnienie Małgorzata Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie)

KATEGORIA PROZA, SZKOŁA PONADPODSTAWOWA:
1. Sonia Michoń (III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Będzinie)
2. Zuzanna Mrowiec (I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku)
2. Kinga Czaja (I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej)
3. Adam Urbańczyk (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie)
wyróżnienie Emilia Chyt (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie)
wyróżnienie Bernadeta Malcharczyk (II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku)

Gratulujemy zwycięzcom!

4.05.2018