Dobre Ręce

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

  • Jesteśmy razem... Film dokumentujący działalność Stowarzyszenia "Dobre ręce"

Salonik z Adamem

unnamed

Wraz z ostatnim oddechem lata odbył się ciepły, jeszcze ciepły, wieczór z poezją.

Tym zdarzeniem w siedzibie Stowarzyszenia (Będzin, ul. 11 Listopada 5) w dniu 23 września 2021 wróciliśmy do cyklicznych Saloników Literackich  pod honorowym patronatem Anny Dymnej i opieką poetycką Jacka Golonki.

 

 

Główną postacią spotkania był Adam Lamch, młody autor kilku tomików wierszy. Jego debiut literacki przypada na 2018 rok, w którym też został laureatem głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze Szkolnej Ławy”, współorganizowanym przez Stowarzyszenie Dobre Ręce wraz z III LO im. C. K. Norwida w Będzinie. Adam publikował też pod pseudonimem „dualista.pl”.

Na kameralne obcowanie ze słowem przybyli sympatycy twórczości młodoliterackiej oraz zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem poeta, bard – Arkadiusz Skowron, który wniósł wiele cennych chwil i brzmień. Jak powiedział nasz poeta Jacek Golonka „Pomimo obaw o nasze rysy czasu pojawiła się wieka radość z czwartkowych, jakże papilarnych twarzy, oczu, tonacji słów.” Tak więc już planujemy następne jesienno-zimowe wspólne czwartki…

saladam1Więcej zdjęć ze spotkania:

Galeria Fb

 

18.08.2021