Dobre Ręce

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Marsz Po Zdrowie

8

https://www.cdl-france.com/11176-dtf69139-je-suis-accro-aux-sites-de-rencontre.html Tegoroczny marsz był piątą edycją rajdu nordic walking.

Organizatorem rajdu MARSZ PO ZDROWIE Z WIANKIEM NA GŁOWIE było Stowarzyszenie Dobre Ręce wraz z Lokalną Grupą Kobiet „18+Vat”.  Pomysłodawczynią i koordynatorką była pani Grażyna Polasiak. Projekt finansowany był przez Urząd Gminy Psary.

 

Doroczny rajd zgromadził uczestników z Tarnowskich Gór, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina oraz mieszkańców gminy Psary. Przy jego organizacji pracowali też wolontariusze, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu. Był to przykład dobrej praktyki w zakresie współpracy międzypokoleniowej. Impreza pozostawiła wiele miłych wrażeń, a uczestnicy zadeklarowali chęć udziału także w przyszłym roku.

Tego typu komentarze i wiele miłych gestów dały ogrom zadowolenia organizatorom:
Rewelacyjna trasa!
Miła atmosfera!
Super rajd!
Nigdy tu nie byłam!
Jak tu pięknie!
Te maki i chabry to wartość dodana rajdu!
Pyszne łazanki!
Do zobaczenia za rok!

Ten rajd i propagowanie ruchu, to nasz krzyk w kierunku ludzi opornych, uświadamiający rolę ruchu dla zdrowia, dobrego samopoczucia i długowieczności. To naoczny przykład profilaktyki zdrowotnej. To czerpanie radości z życia poprzez uprawianie sportu, jakim jest nordic walking9.

Celem rajdu były ponadto:

• Rekreacja bez elementów rywalizacji sportowej
• Udostępnienie społeczeństwu przyjemnych, zielonych tras i zaproszenie do Gminy Psary miłośników pieszych wędrówek NW
• Integracja uczestników
• Współpraca z innymi Stowarzyszeniami i Organizacjami.

 

10.06.2019